fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26
Jihočeský kraj ocenil vítěze krajského kola soutěže SKIRMISH
27
Napsali (nejen) o nás
Mapový kvíz o znalosti zeměpisných znalostí USA a Kanady
28 29
Napsali o nás: Studenti se loučili s milevským gymnáziem v Latinské škole kláštera
30 31 1
Měsíční plán akcí: červen 25
Soutěž Battlefield - stav k 31. květnu 2025
2
Peace Run
3
Nabídka zaměstnání - učitel/učitelka AJ
4
Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení do 6G
5 6 7 8
9 10 11
Napsali (nejen) o nás: Kolik bylo přijato žáků do milevských středních škol?
Exkurze do zahradnictví
Tisková zpráva: Milevské gymnázium je nejaktivnější jihočeskou školou...
12
Ekologická vycházka
13 14 15
16
Ohlédnutí za sportovně turistickým kurzem
17
Ohlédnutí za sportovně turistickým kurzem
18
Ohlédnutí za sportovně turistickým kurzem
19
Plavecko běžecký pohár prověřil výkony žáků primy a sekundy
Ohlédnutí za sportovně turistickým kurzem
20
Ohlédnutí za sportovně turistickým kurzem
21 22
23 24
Summer Sports Day 2025
Seznam přijatých uchazečů PZ z 2. kola do 4G pro šk. rok 2025/2026
25
Vaflový den
FOTOGRAFIE TŘÍD 2024/2025
Waffle Day
26 27 28 29
30 1
Měsíční přehled akcí: červenec a srpen/2025
2
PROVOZ ŠKOLY V ČERVENCI A SRPNU 2025
3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výsledky Ekonomické olympiády

Výsledky Ekonomické olympiády



Datum konání:
12.12.2020

Ekonomická olympiádaAčkoli v článku z 4. 12. 2020 jsem avizoval, že 12. prosince 2020 zveřejním výsledky školního kola Ekonomické olympiády, činím tak až prakticky měsíc po tomto datu. Důvodem je, že jeho podrobné výsledky sdělil pořadatel soutěže až nyní. V prosinci jsem znal pouze dvě jména postupujících do krajského kola.

Soutěžení v Ekonomické olympiádě jsem tentokrát nezařadil do výuky předmětu ekonomika a finance, nýbrž jen oslovil všechny žáky od 2. ročníku vyššího stupně gymnázia k účasti v soutěži. Test vyplnilo celkem 11 žáků ze čtyř tříd (nejvíce je bylo z kvinty - osm, z 2.A, 4.A a sexty se zapojili žáci vždy po jednom). 

Pořadatel určuje postupující žáky podle výsledků školního online kola, z jedné školy jich může postoupit až pět, přičemž z každé zapojené školy je pozván alespoň jeden žák, pokud ovšem dosáhne víc než 50 % správných odpovědí.

Vítězem v naší škole se stal Michal Řezáč ze 4.A, který dosáhl 80% úspěšnosti. Na druhém místě se umístila Lenka Šiknerová z kvinty s úspěšností 72 %. Oba dva postupují do krajského kola.

Na třetím až šestém místě - bohužel však již bez postupu - skončili shodně hned čtyři soutěžící. Všichni správně zodpověděli 15 otázek z 25, dosáhli tedy 60% úspěšnosti.

Vedle Karla Bartůňka (kvinta), který nás již v kraji v EO reprezentoval v minulosti, to byly ještě Žaneta Koudelková (sexta), Tereza Čandová (2.A) a Karlův spolužák a také jeho parťák z týmu ekonomické soutěže Nejlepší JA Titan tým, se kterým se již spolu dvakrát probojovali do celostátního kola, Marek Pokorný.

Všem jmenovaným, jakož i dalším zúčastněným - vesměs z kvinty, blahopřeji a děkuji za reprezentaci školy. Michalu a Lence přeji hodně úspěchů v krajském kole.

Ekonomická olympiáda KK v ČB 2020

Aktualita pořadatele ze stránky soutěže

Již pátý ročník Ekonomické olympiády se i letos těší velké oblibě ze strany učitelů a středoškoláků. Do školních kol se zapojilo celkem 339 škol z celé České republiky, své znalosti z ekonomie a financí prověřilo 15 552 studentů. Průměrná úspěšnost v testu byla 49 %, což je nárůst o sedm procentních bodů oproti minulému ročníku. Nejlepšího výsledku dosáhli dva studenti, kterým se podařilo získat maximální počet bodů.

Školní kola Ekonomické olympiády, jejímž organizátorem je Institut ekonomického vzdělávání (INEV), se konala online formou od 23. 11. do 4. 12. 2020. Studenti měli možnost zjistit, jak se orientují v oblastech týkajících se mikroekonomie, makroekonomie, finanční gramotnosti, dějin ekonomického myšlení, mezinárodní ekonomie i aktuálního dění a hospodářské politiky. „Používaný systém testování umožňuje podrobně analyzovat získané výsledky. Díky tomu jsme schopni identifikovat oblasti, které jdou studentům nejvíce a které naopak nejméně. Následně můžeme vytvářet pro pedagogy doporučení ohledně témat, která je potřeba ve výuce rozvíjet. Získané poznatky využíváme i v rámci INEV akademie při organizaci kurzů pro učitele,“ řekla Martina Bacíková, ředitelka a zakladatelka INEV.

Do krajských kol postoupilo 1 195 studentů, nejvíce z Jihomoravského kraje, Hlavního města Prahy a kraje Moravskoslezského. „Vzhledem k současné situaci spojené s pandemií covid-19 se krajská kola budou konat opět online, testování proběhne 16. března a na 18. března je naplánovaná online konference, která se zaměří na aktuální témata,“ doplnila Bacíková. Z krajských kol postoupí nejlepších 50 studentů do červnového celonárodního finále, které by se mělo uskutečnit již fyzicky v České národní bance. Ekonomickou olympiádu se v posledních letech po vzoru České republiky podařilo rozšířit do dalších zemí, konkrétně na Slovensko, do Maďarska, Polska a nově také do Řecka a Číny. Nejlepší soutěžící pak mají jedinečnou příležitost zúčastnit se slavnostního mezinárodního finále. „Jedná se o skvělou možnost, jak sdílet zkušenosti z oblasti ekonomického vzdělávání se zahraničními partnery,“ sdělila Bacíková.

(zdroj včetně obrázku - web ekonomickaolympiada.cz, obrázek je z krajského kola EO v Českých Budějovicích v roce 2020, jsou na něm vidět tři z našich loňských účastníků KK)