fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
30
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
1
Měsíční plán akcí: květen 2020
2 3
4
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
5 6
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
7 8 9 10
11
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL
23 24
25
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
26
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
27
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
Ochrana zdraví - aktualizovaný materiál MŠMT ze dne 27.5.2020
28
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
29
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
30 31
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ohlédnutí za dějepisnou olympiádou

Ohlédnutí za dějepisnou olympiádou



Datum konání:
19.5.2017

Pozoruhodných úspěchů nejen v dějepisné olympiádě dosáhla žákyně primy Pavla Molíková. Ve svém příspěvku se vrací k ústřednímu kolu Dějepisné olympiády, které proběhlo v květnu.

Pavla před vídeňským HofburgemÚstřední kolo Dějepisné olympiády

Ve dnech 15. - 19. 5. 2017 jsem se zúčastnila ústředního kola Dějepisné olympiády v Brně. Na toto kolo jsem měla za úkol vytvořit práci o osobnosti z mého kraje, která souvisí s dobou Marie Terezie, což bylo téma celé olympiády.  S pomocí mojí paní učitelky dějepisu Petry Kramperové jsem vytvořila práci o milevském opatu Marianu Hermanovi. S paní učitelkou jsem navštívila milevský klášter, dostala jsem se i do míst, které jsou návštěvníkům jinak nepřístupné.

Po příjezdu do Brna jsme vyrazili na tří hodinovou prohlídku Brna. Viděla jsem mnoho zajímavostí např. Katedrálu svatého Petra a Pavla. Druhý den jsme se přesunuli do Moravské zemské knihovny na první část soutěže tzv. obhajoby. Každý krátce představil svou práci s pomocí prezentace. Porotci práci s obhajobou obodovali a já jsem obsadila s prezentací 4. místo. Poté jsme se podívali do brněnského archivu.

Ve středu jsme v ranních hodinách vyrazili na prohlídku Vídně. Nejprve jsme měli komentovanou prohlídku města z autobusu, poté jsme již chodili pěšky. Viděli jsme Belveder, Hofburg, náměstí Marie Terezie, šli jsme se podívat do kapucínské hrobky, kde jsme obdivovali rakve s náhrobky Marie Terezie a jejích blízkých. Návštěvu Vídně jsme zakončili v Schönbrunnu.

Čtvrtek byl den D. Psal se rozhodující test, který už vyžadoval detailní znalost období Marie Terezie. Po obědě jsme došli na Špilberk, kde jsme si prošli kasematy.  Pátek proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků na Nové radnici města Brna. Pak jsem se již plná nových zkušeností vrátila domů a od dějepisu si tak trochu odpočinula.

O krajském kole soutěže jsme psali 20. 3. 2017.