fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Měsíční plán akcí: duben 2024
2 3 4 5 6 7
8 9 10
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
11 12
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
The Way We Were
24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Oblastní kolo pIšQworek ve znamení velkého úspěchu primy

Oblastní kolo pIšQworek ve znamení velkého úspěchu primyDatum konání:
7.11.2023

0pIšQworkyOpět po roce se naše škola vydala na soutěž pIšQworky. Letošní naše zastoupení bylo hojné a kromě loňské kapitánky Elišky Mánkové bylo tvořeno samými nováčky.

SPŠ TáborDo Tábora se mnou cestovala ekipa, kterou tvořil tým Kočičky, který nově sestavila Eliška Mánková ze svých spolužaček ze sekundy Justýny Kuzdasové a Elišky Koutníkové, dále celkem sedm primánů: Karel Šácha, Jan Popelka, Petr Strnad, Jiří Kodad (tým Rizzáci), Aneta Votrubová, Aneta Kašparová a Veronika Dvořáčková. (tým Lipíci). Všichni uvedení soutěžili v kategorii ZŠ, ve které proti sobě hrají tříčlenné týmy, které mohou vzít sebou náhradníka. Tato kategorie byla zavedena v loňském ročníku, předtím žáci ZŠ soutěžili společně se středoškoláky v jedné kategorii. Letos se ještě přihlásil do kategorie SŠ pětičlenný tým Kuřeplavci ve složení Lucie Janušková, Sabina Motrincová, Bára Stejskalová, Klára Šifaldová, a Adam Žalmánek, který jel do Tábora společně s námi.

Další slovo dám organizátoru turnaje Janu Votočkovi:

Kuřeplavci v akciJak to vypadalo na turnaji, který měl být původně čtyřikrát menší. Vzpomínám si jako by to bylo včera co jsem organizoval svůj první turnaj. Loni v tento den jsem byl zde, na Střední průmyslové škole strojní a stavební v Táboře a organizoval svůj úplně první turnaj. Tehdy se zde sešlo malé množství týmů, konkrétně čtyři, což je minimum na to, aby se turnaj uskutečnil.

Letos je tomu ovšem jinak. Už od rána se zde sjíždí týmy z celého širokého okolí jak v kategorii ZŠ tak SŠ, aby se zde utkaly o postup do krajského turnaje. Množství týmů je oproti loňsku navýšeno na defacto 400 %, protože z loňských čtyř jsme se dostali letos na celkem 16 dohromady v obou kategoriích.

KuřeplavciOd rána se turnaj táhnul v lehkém skluzu. Úvodní prezentace zabrala více než měla, což ovšem ničemu nevadí, byla řada zajímavých dotazů, což vzbudilo větší zápal do celých pIšQworek nemalému množství hráčů.

Díky tomu se celé dopoledne diskutovalo nejen o možnosti jak hrát, jak taktizovat či jak bránit cizí útoky na hracím poli. Tak moc se nad tím diskutovalo, až z toho šla hlava kolem.

Playoff jsme nasadili celkem rychle a díky efektivnímu přemýšlení všech postupujících hráčů jsme nemuseli hrát ani jeden rozstřelovací duel, což se na turnaji běžně nevstává. 

(zdroj: pisqworky.cz)

Jak to dopadlo?

V kategorii SŠ náš tým Kuřeplavci nepostoupil ze skupiny do playoff a obsadil tak konečné 5. až 7. místo. Postup do krajského kola si vybojovaly týmy Neškrtnem SUI (Gymnázium a SOŠ ekonomická, Sedlčany) a Asteroidy (Gymnázium, Benešov).

Lipíci a RizzáciV kategorii ZŠ se nám dařilo výrazné lépe. Po "sestrovražedném" boji mezi Lipíky a Kočičkami ze skupiny postoupil prvně jmenovaný tým. Lipíci versus KočičkyKočičky skončily na 5. až 9. místě. V semifinále, ve  kterém hrály proti sobě dvojice Lipíci se ŠIZEM_1 a Rizzáci s týmem Kolečko a křížek (Základní škola a Mateřská škola, Tábor),  se více dařilo ŠIZEM_1 a našim Rizzákům. Dívky z týmu Lipíci obsadily konečné 4. místo.

Do finále tedy nastoupily týmy Rizzáci a ŠIZEM_1 (Gymnázium Benešov) s vědomím toho, že oba si již vybojovaly postup do kola krajského. Ve finále se lépe dařilo Rizzákům, takže odjížděli domů nejen s postupem a diplomy, ale i s pohárem.

Krajské kolo se koná 24. listopadu v Českých Budějovicích.

Rizzákům blahopřejeme k vítězství i k postupu a všem pIšQworkářům děkujeme za reprezentaci školy.

Tým Rizzáci