Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > O škole > Aktuality > Setkání a prezentace prací studentů středních škol Středoškolská technika - StreTech 2023

7.6.2023

Žáci naší školy se od roku 20212 několikrát zúčastnili prezentační výstavy prací Stretech. Letos se tato akce koná ve středu 7. června 2023 opět v prostorách Fakulty strojní Českého vysokého učení v Praze.

Stretech - ilustrační obrázek

ČVUT v Praze je nejstarší technickou univerzitou ve střední Evropě a v současnosti ji tvoří osm fakult: stavební, strojní, elektrotechnická, informačních technologií, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní a biomedicínského inženýrství.

Cílem konference StreTech je podporovat tvůrčí aktivní středoškolské studentky a studenty a umožnit setkání a prezentaci prací a jejich středních škol na půdě technické univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. K prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky. Témata pro konferenci StreTech 2023 nejsou nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Každému organizátor vytvoří na setkání prostor, ve kterém se v průběhu návštěvníkům krátce několikrát představí, přiblíží svůj exponát a zodpoví dotazy. Workshop proběhne v několika dopoledních hodinách a po něm budou mít účastníci možnost věnovat se v Praze vlastním aktivitám. Samozřejmě, že setkání se v případě zájmu můžete zúčastnit i další  studenti i jako návštěvníci, například v rámci školního exkurze v Praze, neboť setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné.

Přihlášení a výběr prací organizátor nechává na  uvážení samotných žáků. Mohou to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Organizátor by chtěl vytvořit a dát možnost studentům a studentkám prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení.

Momentky, filmové šoty nebo sborníky prezentovaných příspěvků ze všech minulých setkání a další dokumenty jsou k dispozici na www stránkách konference StreTechhttp://stretech.fs.cvut.cz/. Na této stránce také průběžně uvádíme aktuální informace.

(s využitím stránek organizátora)

O loňském ročníku jsme psali v článku Stretech 2022 se nám vydařil.