Beseda o národních srovnávacích zkouškách
Měsíční plán akcí: červen 2018
Mezinárodní den dětí
Výsledky 2. kola přijímacího řízení
Poděkování za pomoc při dni dětí
Odjezd na sportovně turistický kurz
Ukázka studentské práce: Panoramatické foto dronem
StreTech 2018
Fotogalerie: StreTech 2018
Nejlepší JA Titan tým 2018
Napsali (nejen) o nás: Souboj Titanu byl dokonán! Zvítězilo Gymnázium Ostrava – Hrabůvka
Plavecko-běžecký pohár 2018
Tábor aneb cesta historií města
TÝM KAPA SE ZÚČASTNÍ JA AWARD CEREMONY V PROSTORÁCH REZIDENCE VELVYSLANCE USA
Reprezentanti gymnázia opět přebírali ocenění v rezidenci velvyslance USA
Český Krumlov pohledem (nejen) z raftu
Foto z exkurze tercie do kláštera
Tisková zpráva: Exkurze primy
Konec školního roku za dveřmi
Měsíční plán akcí: červenec 2018

Úvod > O škole > Aktuality > Úspěch na Pythagoriádě

Úspěch na Pythagoriádě

16.5.2017

Tři naši primáni se v doprovodu svého učitele matematiky Mgr. Karla Dvořáka (zástupce ředitele naší školy) zúčastnili v Písku okresního kola dále nepostupové soutěže Pythagoriáda.

Pythagoriáda

Výsledková listinaPythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7.a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.
Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem.

Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Soutěž má dvě kola školní a okresní. Informace o konání okresního kola zjistíte u příslušného krajského garanta. Při této soutěži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky.

Úlohy pro jednotlivá kola jsou zpracovány autorským kolektivem tvořeným pedagogy ze ZŠ a víceletých gymnázií, úlohy prochází recenzí učitelů matematiky a pedagogickou recenzí. Obsah úloh nepřesahuje výstupy z RVP. (zdroj: web talentovaní.cz)

Nejlepším z našich se stal úspěšný řešitel Daniel Kolář na děleném 3. místě, neboť získal 10 bodů. Osm bodů a dělené 7. místo to je výsledek našich dalších dvou soutěžících: Karolíny Synkové a Marka Pokorného.

Jmenovaným blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.