fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
XaXaXaXa potřetí v krajském kole pIšQworek
28
Výsledky EXCELENCE ZŠ 2017
Romance pro křídlovku
Internetová matematická olympiáda
29 30
Best In English
1
Přihlašování k maturitě JARO 2018
Měsíční plán akcí: prosinec 2017
2 3
4
Ekonomická olympiáda
5 6
Vánoční koncert
7
Složení školské rady
8 9 10
11 12 13 14
Florbalový turnaj pro střední školy
15 16
Pozvánka na maturitní ples 4.A
Maturitní noviny třídy 4.A
Ohlédnutí za maturitním plesem 4.A
17
18 19 20
Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018
21
Mléko do škol: aktuality a dodávky v lednu
22 23 24
PF 2018 od firmy Antee
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Statistika a finance > Praktické využití burzovních grafů

Praktické využití burzovních grafů

Burzovní grafy se užívají zejména pro zachycení změn burzovních obchodů. Lze je však využít k jiným účelům např. k zachycení vědeckých dat (např. změn teploty). Mohou být užity i netradičním způsobem, jak bude zřejmě z uvedených příkladů. Burzovní grafy mají vždy předepsán počet řad data a data musí být uspořádána ve správném pořadí. Zpravidla existují 4 podtypy:

  1. Data pro graf: maximum-minimum-konec Graf: maximum-minimum-konec Maximum-minimum-konec: - vyžaduje 3 řady hodnot: maximum, minimum a konec, které je nutno zapsat v tomto pořadí. Vlastní značku má pouze řada konec.











  2. Data pro graf: počátek-maximum-minimum-konec Graf: počátek-maximum-minimum-konec Počátek-maximum-minimum-konec: Tento typ grafu vyžaduje čtyři řady hodnot ve správném pořadí (počáteční, maximální, minimální a konečná hodnota). Říká se mu též "svíčkový graf". Rozšířená část spojnice zachycuje data mezi počátkem a koncem, přičemž barva výplně rozlišuje, zda počátek má menší hodnotu než konec či naopak.










  3. Data pro graf: objem-maximum-minimum-konec Graf: objem-maximum-minimum-konec Objem-maximum-minimum-konec: Tento typ grafu vyžaduje čtyři řady hodnot ve správném pořadí (objem, maximální, minimální a konečná hodnota). Tento burzovní graf znázorňuje navíc objem prodeje, jinak je obdobou grafu: mamimum-minimum-konec. Graf užívá dvě osy hodnot: jednu pro sloupce znázorňující objem a druhou pro ceny na burze.








  4. Objem-počátek-maximum-minimum-konec: - tento typ grafu vyžaduje pět řad hodnot ve správném pořadí (objem, počáteční, maximální, minimální a konečná hodnota). Podobně jako graf objem-maximum-minimum-konec užívá dvě osy hodnot. K tomuto typu grafu není připojen obrázek, protože předcházejející tři podtypy představují podtypy základní, tento podtyp je vlastně kombinací "svíčkového" grafu (druhý uvedený podtyp) a grafu objem-maximum-minimum-konec (třetí podtyp).