Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
30
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
1
Měsíční plán akcí: květen 2020
2 3
4
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
5 6
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
7 8 9 10
11
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL
23 24
25
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
26
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
27
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
Ochrana zdraví - aktualizovaný materiál MŠMT ze dne 27.5.2020
28
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
29
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO
30 31
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Božský maturitní ples oktávy milevského gymnázia

Božský maturitní ples oktávy milevského gymnáziaDatum konání:
29.1.2016

Maturanti se svými učiteliV pátek 29. 1. se v Domě kultury Milevsko konal druhý maturitní ples letošní plesové sezóny. Po magickém plese třídy 4. A, který se uskutečnil 4. 12., tentokrát přišel na řadu ples s přízviskem „Božský“. Tento „Božský maturák“, jehož organizaci věnovala třída oktáva mnoho měsíců příprav, proměnil na jeden večer sál DK Milevsko v bájnou horu Olymp, jež byla sídlem antických božstev, do jejichž rolí se v tento večer pasovali právě sami maturanti.

Dveře do krásně vyzdobeného sálu, stylizovaného do zlaté a bílé barvy, se otevřely okolo sedmé hodiny večer. DK zdobilo několik stovek balónků a atmosféru antického Řecka navozovaly i kulisy v podobě mýtických bytostí. Nejvýraznějšími z nich byli dva obří Pegasové zdobící  pódium. To vše podtrhovalo skvělé osvětlení celého prostoru. Každý příchozí si mohl zakoupit maturitní noviny vytvořené samotnými maturanty. Noviny nesly název Hermes, jelikož Hermes kdysi, právě tak jako tyto listy dnes, představoval posla antických bohů. Díky třpytivě zlaté obálce byly tyto noviny mezi ostatními naprosto výjimečné. Nechyběla ani možnost zapojit se do soutěže o ceny, ve které bylo možné vyhrát nespočet hodnotných cen, v čele se zapůjčením osobního automobilu Hyundai na celý víkend zdarma. Po celý večer byl také k dispozici fotokoutek s možností okamžitého tisku fotek.

Ples zahájila skupina milevských moderních gymnastek Jungle Fiction. Hned poté nadešel hlavní bod programu. Maturanti nastoupili do sálu zahaleni v bílých pláštích, které po zhasnutí všech světel odhodili a pokračovali v předtančení podle vlastní choreografie, v jehož závěru stáli uprostřed sálu krásné mladé dámy ve večerních toaletách a elegantní mladí muži v oblecích. Následovalo slavnostní šerpování maturantů spojené s proslovy třídní učitelky a ředitele školy, následné sbírání peněz a také první tance, které maturanti věnovali profesorům a poté svým rodičům. Krom šerpy a skleničky byli poté studenti ozdobeni  zlatými vavřínovými věnci, které nosili staří Řekové.

MaturantiOkolo desáté hodiny proběhla dražba dortu. Ten představoval velice zdařilou kopii Michelangelovy sochy Davida a peníze, za které se ho podařilo vydražit, putovaly na konto maturantů. Nechybělo ani klasické losování velké soutěže o ceny, ze kterého si šťastní výherci krom již zmíněného poukazu na půjčení automobilu odnesli například krásnou pohovku.

Dalšími body programu byla dvě profesionální taneční vystoupení. První z nich bylo v režii milevské taneční skupiny EFK, v čele se dvěma maturanty. A ve druhém vystoupení, odehrávajícím se chvíli před půlnocí, předvedlo několik tanečníků ze skupiny Budside z Českých Budějovic své umění při breakdance show. Obě skupiny se svým skvělým výkonem zasloužily o kulturní zážitek z plesu. O výbornou hudební kulisu sloužící jak k tanci, tak k poslechu se po celý večer starala kapela MP3 Band a role moderátora se zhostil Roman Anděl z rádia Kiss Jižní Čechy. Ten všechny bavil nejen svým moderátorským umem, ale později také z pozice DJ, které se po půlnoci zhostil.

Ples samotný vyvrcholil půlnočním překvapením, po kterém se sál DK Milevsko proměnil  v  jeden veliký taneční parket, na němž se nepřestalo tančit až do dvou do rána, což byl oficiální čas zakončení Božského plesu. Při půlnočním překvapení se na pódiu s natrénovanou choreografií objevilo několik maturantů převlečených za známé antické bohy nebo bájné bytosti právě tak, jak je bylo možné vidět v jejich maturitním videu. Ostatní maturanti se k nim postupně připojili a vyzývali k hromadnému tanci další návštěvníky plesu, dokud nebyl parket plný.

K našemu velkému potěšení proběhl celý maturitní ples bez jakýchkoliv komplikací a problémů. Odměnou nám za to byl obrovský počet návštěvníků, kteří zaplnili sál do posledního volného místa. Třída oktáva tímto chce ještě jednou poděkovat všem, kteří nám pomohli náš ples uskutečnit, a také každému, kdo nás na něj přišel podpořit. Děkujeme!

Článek otiskly Milevské noviny č. 7/16 ve středu 17. února 2016 a str. 4                                                                                  


Komentáře


 • 25. 6. 2020 12:13
  MoonDunlin
  Rassismus-Skandal an Berliner Rossmann-Kasse

  Sie sollten diesen Artikel lesen. Es ist wichtig!1(A#D5gt8x6!WGIHAzum

  Rassismus bei Rossmann: schwarzer Kundin wird Kartenbetrug vorgeworfen, weil der Name darauf deutsch ist. Polizei droht ihr vor ihrem Kind mit Gefängnis: “Sprechen Sie überhaupt deutsch? Deutsche Sprache, schwere Sprache.”
  https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse - https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů